Wsparcie po pandemii COVID-19

Nasza uczelnia jako lider programu MEiN zapewni wsparcie psychologiczno-pedagogiczne po pandemii uczniom i nauczycielom z 1200 polskich szkół.

Naukowcy przygotują szkolenia i materiały, które pomogą nauczycielom i psychologom szkolnym wspierać uczniów w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych. W ramach szkoleń specjaliści zaprezentują skuteczne metody pracy z uczniami doświadczającymi trudności, a także pomogą nauczycielom pokonać negatywne skutki pandemii – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Działania podjęte w ramach programu, oprócz aspektu zdrowotnego i profilaktycznego, będą stanowiły bazę diagnostyczno-naukową. Obejmą wsparciem nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także rodziców uczniów, którzy mierzą się z psychologicznymi skutkami pandemii. W tym celu powołanych zostanie 64 koordynatorów wsparcia programu, a głównym źródłem informacji będzie Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza, będąca miejscem kontaktu oraz bazy narzędzi badawczo-diagnostycznych i szkoleń.

Realizacja programu potrwa do końca 2021 roku.

Nasza uczelnia zrealizuje projekt we współpracy z naukowcami i ekspertami innych jednostek, m.in. Fundacji Polskiej Akademii Nauk.

Zadanie finansowane jest ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

Źródło: www.uksw.edu.pl

Logo_ministerstwo_poziom_PL.png