Przejdź do treści

Sukcesy sportowe naszych studentów

Miniatura pływanieZłote, srebrne i brązowe medale zdobyły reprezentacje pływacka oraz judo UKSW podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Studenci UKSW reprezentowali Uczelnię w trzech dyscyplinach: pływaniu, judo i szachach.

Na podium stanęły nasze pływaczki Maja Nowak i Zuzanna Herasimowicz. W zawodach pływackich Uczelnię reprezentowali również: Julia Soliwoda, Agnieszka Borowska, Maksymilian Pawlowski oraz Mateusz Gwardys. Trenerem sekcji jest Michał Sędrowski – wieloletni trener Kadry Polski oraz członek zarządu Polskiego Związku Pływackiego.

Miejscem medalowym może pochwalić się również Michał Rybarczyk, zawodnik judo. Trenerem sekcji judo od wielu lat jest Zbigniew Zając – trener klasy mistrzowskiej, prezes zarządu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Ju-Jitsu.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

Maja Nowak – brązowy medal w klasyfikacji open (wszystkie uczelnie), srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów  – kategoria 100 m stylem dowolnym, a także srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów – kategoria 100m stylem grzbietowym;

Zuzanna Herasimowicz – srebrny medal w klasyfikacji open oraz złoty w klasyfikacji uniwersytety – w kategorii 100m stylem grzbietowym, a także złoty medal w klasyfikacji open i uniwersytety – w kategorii 50m stylem grzbietowym;

Ponadto, studentki zostały mistrzyniami w sztafecie kobiet 4x50m stylem dowolnym – w kategorii uniwersytety, co wpłynęło na zajęcie zaszczytnego 4. miejsca.

Michał Rybarczyk – srebro w kategorii do 73 kg w klasyfikacji uniwersytetów.

Drużynom AZS UKSW i ich trenerom gratulujemy sportowego ducha, a medalistom dobrych wyników i kolejnych sukcesów.