Piknik rodzinny na kampusie Wóycickiego

Promocja rodziny i rodzinnych wartości była tematem pikniku Wydziału Studiów nad Rodziną, Instytutu Papieża Jana Pawła II oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej nr 109 w Warszawie.

Piknik odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Uczestników przywitał rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, który podkreślił znaczenie rodziny i wartości rodzinnych w kontekście społecznym oraz akademickim. Docenił także wkład pracy organizatorów pikniku, których reprezentowali dziekan Wydziału Studiów nad Rodziną ks. prof. Andrzej Najda, dyrektor Instytutu Papieża Jana Pawła II ks. prof. Zdzisław Struzik oraz dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej nr 109 Przemysław Kowalczyk.

Spotkanie, które zainaugurowała Msza Święta w intencji rodzin, wieńczyło obchody Roku Rodziny „Amoris Laetitia”. Istotne znaczenie środowiska rodzinnego w wychowaniu oraz rozwoju człowieka wielokrotnie podkreślał Jan Paweł II, który nazywany był papieżem rodziny.

Wydarzeniu towarzyszyła kolorowa oprawa: plakaty, bańki mydlane oraz dziecięce rysunki. Uczestnicy mogli wziąć udział w biwaku, grach zespołowych, rozwiązywaniu łamigłówek oraz wspólnym śpiewie znanych pieśni turystycznych i religijnych, w tym słynnej „Barki”. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli obejrzeć wóz strażacki oraz radiowóz policyjny. Mogli także przejechać się samochodzikiem papieskim. Mimo wietrznej pogody piknik przyciągnął około 250 osób, z czego połowę stanowiły dzieci.

W trakcie pikniku można było kupić ciasta, a dochód ze sprzedaży przeznaczono na cele charytatywne. Spotkanie zakończył występ szkolnego zespołu tanecznego oraz wspólny taniec wszystkich uczestników pikniku.

Studenci i nauczyciele akademiccy UKSW, pracownicy Instytutu Papieża Jana Pawła II oraz uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej 109 wraz ze swoimi rodzinami.

Źródło https://uksw.edu.pl

26 maja 2022