INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO U PROGU 25-LECIA UKSW

Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2023/2024 na naszej Uczelni, która zgromadziła wspólnotę akademicką i zaproszonych gości, odbyła się 6 października w auli im. Roberta Schumana na kampusie przy ul. Wóycickiego.

W przemówieniu inauguracyjnym ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW, mówił o rozpoczynających się przygotowaniach do przypadających w 2024 roku, obchodów 25-lecia istnienia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dokonał krótkiego podsumowania mijającego ćwierćwiecza. Przypomniał, że w 1999 roku Uczelnia mieściła się na jednym kampusie, zaś obecnie – na trzech kampusach, kształciła studentów na czterech wydziałach i sześciu kierunkach, dziś zaś na 12 wydziałach i 95 kierunkach kształcenia, wliczając w to studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne. Ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski podkreślił, że Uczelnia może się poszczycić 22 dyscyplinami naukowymi z kategoriami A+, A i B+ oraz uprawnieniami do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego. Poinformował, że chęć studiowania na UKSW zadeklarowało w tym roku ponad 20 tysięcy maturzystów, przyjętych zostało ostatecznie 4500 nowych studentów, zaś najbardziej obleganymi kierunkami były: kierunek lekarski z 27 osobami na jedno miejsce i psychologia z 21 osobami na jedno miejsce.

03 listopada 2023