Ciekawa oferta dla szkół w ramach „Akademii Młodego Przyrodnika”

Centrum Ekologii i Ekofilozofii UKSW zainaugurowało cykl otwartych wykładów on-line skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach „Akademii Młodego Przyrodnika”.

Naukowcy z Centrum przygotowali 15 wykładów, zaplanowanych od lutego do maja br. Pierwszy wykład „Barwy w świecie zwierząt” odbył się 4 lutego i spotkał się z zainteresowaniem uczniów. Zalogowało się ponad 60 osób. Następne spotkanie już 11 lutego – dr hab. Dominika Dzwonkowska przedstawi kwestię: czy warto dbać o zwierzęta?

Podczas kolejnych wykładów wśród poruszonych tematów znajdą się m.in. początki ludzkości – zarys antropogenezy, Warszawa jako smart city, procesy kształtujące powierzchnię Ziemi, rolnictwo ekologiczne, co kości zmarłych mówią o człowieku, niewidzialny świat gleby.

Tematyka spotkań jest bardzo różnorodna, od zagadnień z biologii, ekologii, ochrony środowiska i nauk o Ziemi, po zagadnienia z bioetyki, idei zrównoważonego rozwoju i edukacji ekologicznej.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19 i brakiem możliwości prowadzenia warsztatów, jak miało to miejsce wcześniej w laboratoriach badawczych UKSW, tegoroczne wykłady odbywają się w przestrzeni wirtualnej. Szczegóły i zgłoszenia na http://ceie.edu.pl/akademia-mlodego-przyrodnika/

– Mamy nadzieję, że czas spędzony z „Akademią Młodego Przyrodnika” nie będzie czasem straconym dla uczestników, ale będzie inspiracją do odkrywania bogactwa i piękna otaczającego ich świata – zachęcają organizatorzy.

źródło: uksw.edu.pl

12 lutego 2021