Radio UKSW jest oficjalnym radiem internetowym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tworzy je ogromna grupa studentów nie tylko z Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa, ale z całej Uczelni. Nasza pierwsza emisja miała miejsce 25 maja 2016 roku. Do startu zespół redakcyjny Radia UKSW przygotowywał się jednak wiele miesięcy.

Rekrutacja, szkolenia, spotkania, zakup mikrofonów i sprzętu radiowego do studia, ustalenia i sprawy administracyjne, umowy z organizacjami zbiorowego zarządzania, aż wreszcie podział na pięć redakcji i pierwsze nagrania, tworzenie programów i bazy muzycznej – to już za nami. A teraz przedstawiamy Wam nasz produkt – akademicką rozgłośnię internetową Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Radio UKSW tworzone jest przez ludzi o szerokich horyzontach muzycznych. Nie zamykamy się w sztywnych ramach, dlatego na naszej antenie usłyszycie zróżnicowaną muzykę. Gramy przez całą dobę – nowości, wielkie przeboje, oraz promujemy młodych artystów,  w tym kapele studentów UKSW. Oprócz tego stawiamy na dobre audycje – od poniedziałku do piątku od godziny 19:00  do 21:00 i w soboty od godziny 16:00 do 18:00 mamy dla Was wieczorne magazyny na żywo ze studia 224 na Dewajtis 5, które jest sercem naszego Radia. Dokładne opisy audycji znajdziecie w zakładce PROGRAMY.

Radio powstało z inicjatywy i dzięki wsparciu władz UKSW – zarówno merytorycznemu, jak i finansowemu. Zarówno kierownikiem projektu, jak i redaktorem naczelnym jest mgr Anna Gawrońska-Piotrowska, asystent w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Wydziału Teologicznego UKSW.

Na UKSW nigdy nie wieje nudą ! Zaintrygowany ? Odpal nasze radio :)))