Święta w Radiu UKSW

Zapraszamy serdecznie do zapoznania ze świąteczną ramówką Radia UKSW!

22.12 (środa)

19.00
– Kiedy po całym domu snują się przepiękne zapachy, półki w lodówce uginają się pod ciężarem garnków, a Ty słyszysz tylko „zostaw, to na święta!”, wiesz że wigilia już blisko. W dzisiejszym podcaście usłyszymy Agatę Skalską, Anię Rutkowską, Klaudię Skorbiłowicz
i Olę Sadowską, rozmawiające o świątecznym jedzeniu. Pierogi w dłoń i zapraszamy do słuchania!

23.12 (czwartek)

16.00
– Nie masz pomysłu na prezent, a święta zbliżają się wielkimi krokami? Ten odcinek
jest specjalnie dla ciebie! Prezenty Last Minute! Lista kreatywnych prezentów na ostatnią chwilę. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Program poprowadzą: Laura Szpilka, Patrycja Zwolińska, Dominika Surymt.

Wigilia, 24.12 (piątek)

11.00
– Nadszedł ten dzień! Zbliża się pora wigilijnych spotkań. Na tę szczególną okazję
(w ramach prezentu!) Daniel Śmieciński i Tomasz Tomaszewski przygotowali dla Was kilka muzycznych propozycji, które z pewnością wpiszą się w świąteczny nastrój… W końcu jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…Zapraszamy do wysłuchania audycji muzycznej.

14.00
– Kto przynosi prezenty? Św. Mikołaj, Gwiazdeczka czy może Dzieciątko
Myślicie, że tylko Mikołaj przynosi prezenty ⁉️
Żebyście się nie zdziwili ❗ Macie ochotę posłuchać, kto przychodzi do Nas ❓🤔
A może już wiecie, ale nie macie pojęcia dlaczego… 🎀
Niezależnie od kogo – dawanie prezentów i radość z obdarowywania nimi innych jest największą magią ze wszystkich.
Zapraszamy do wysłuchania audycji. Program poprowadzą Ewa Staruch, Aleksandra Stępień, Samanta Proć oraz Mateusz Zboiński.

Pierwszy Dzień Świąt, 25.12 (sobota)

11.00
– Filmy na Święta 🎥
Święta, to czas spokoju i spędzania czasu ze swoimi najbliższymi. Ale czy wyobrażacie sobie ten wyjątkowy
czas bez obejrzenia „Kevina samego w domu” lub bez świątecznego kolędowania z Polsatem? My też nie! Zapraszamy Was do wysłuchania naszego podcastu o tym, co i gdzie obejrzeć w Święta i po Świętach. Trochę powspominamy i wprowadzimy Was w tę magiczną atmosferę.
Program poprowadzą: Zuzanna Mijas, Julia Namiel, Karolina Majtas, Piotr Lendzion

🎅

– Tradycje świąteczne na świecie
Wigilia i Boże Narodzenie to dni, których wyczekujemy z utęsknieniem przez cały rok. Czas świąt i otaczająca je magia są niepowtarzalne. Kojarzą się z czasem spędzonym w rodzinnym gronie, stołem uginającym się od świątecznych dań i oczywiście z prezentami.
Święta to również tradycje, a jak mówi stare polskie przysłowie „Co kraj, to obyczaj”. Dlatego postanowiłyśmy dla Was sprawdzić , jak Święto Bożego Narodzenia jest obchodzone w innych krajach. Audycję poprowadzą Zuzanna Krępicz, Aleksandra Kuligowska, Julia
Łakota, Agata Kruk.

Drugi Dzień Świąt, 26.12 (niedziela)

16.00
– Opowieści świąteczne z naszych domów
W programie Kinga Kwaczyńska, Kuba Kowalczyk, Jakub Kruszewski i Piotr Mróz opowiedzą Wam o ciekawych historiach świątecznych w swoich domach. Zdradzą Wam największe świąteczne wpadki np. podczas szkolnych jasełek. Będziecie mogli posłuchać o tym kto przebiera
się za Świętego Mikołaja w domach naszych rozmówców i jak wyglądają góralscy kolędnicy. Z gór przeniesiecie się na Podlasie i posłuchacie o tamtejszych zwyczajach. A na koniec będziecie świadkami prawdziwego cudu wigilijnego. Jesteście gotowi na takie emocje?
Będzie się działo więc nie może Was zabraknąć!