Najlepsze kierunki w rankingu Perspektyw

Aż 11 kierunków studiów na UKSW znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych programów kształcenia w Polsce według rankingu Perspektywy 2019. 10 z nich zanotowało awans w porównaniu z 2018 rokiem.

Na szczególną uwagę zasługują kierunki teologia, administracja, politologia oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna które zajęły kolejno, 3, 3, 4 i 4 miejsce, utrzymując przy tym wysoką pozycję lub awansując w rankingu (teologia o 3, administracja o 2 miejsca w górę, politologia o 1). Imponujący awans aż o 8 pozycji w porównaniu z rokiem 2018 wypracował kierunek kulturoznawstwo, zajmując w tegorocznej klasyfikacji 8 miejsce.

W tegorocznym rankingu Perspektywy 2019 większość kierunków awansowała w zestawieniu najważniejszego dla maturzystów rankingu kierunków studiów. Pedagogika znalazła się na 6 miejscu (wzrost o 4 pozycje), socjologia uplasowała się na miejscu 5 (awans o 2 miejsca w porównaniu z 2018 rokiem). Wzrost w rankingu odnotowało także prawo zajmując 6 miejsce (3 oczka w górę), historia, informatyka, matematyka, oraz ochrona środowiska. Wysokie, siódme miejsce zajęły archeologia i filozofia, zaś 10 – psychologia.

Ranking Perspektyw jest pomocny szczególnie dla maturzystów, którzy zmagają się z wyborem uczelni i kierunku studiów. W rankingu mogą znaleźć te, które szczycą się najlepszymi wynikami i podjąć właściwą decyzję o swojej edukacyjnej przyszłości. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, plasując się na wysokich pozycjach stanowi najlepszą rekomendację do wyboru dla rozpoczynających studia.

W ogólnej ocenie, wśród uniwersytetów szerokoprofilowych, nasz Uniwersytet zajął 12 miejsce. W tegorocznej klasyfikacji została doceniona także innowacyjność uczelni. Na tym polu UKSW znalazło się tuż za UW, plasując się na 14 miejscu wśród wszystkich szkół wyższych.